
Füzeteim
Egy szép napon a villamoson ülve azt vettem észre, hogy "matek könyvet írok fejben". Annyi gondolat és feladat futott folyamatosan a fejemben, hogy egyszer csak elkezdtem ezeket leírni. Hosszú út vezetett el eddig a pillanatig. Először a telefonom jegyzetébe írtam le a gondolataimat, aztán hosszú estéket szántam rá, hogy el tudjanak készülni. Minden tudásomat, tapasztalatomat összeszedtem, így készültek a füzetek.
A füzeteket olyan gyerekek számára készítettem, akik:
- nem éreznek lelkesedést a matek iránt,
- nehezen boldogulnak a számok világában,
- nem szeretik a matekot.
Mindenhol, ahol csak lehetett, kerültem a bonyolult matematikai fogalmakat és gyereknyelven fogalmaztam.
A füzetek A5-ös méretűek, színesek – könnyen elférnek a táskában, így a gyerekek bárhová magukkal vihetik. A füzetek minden darabját én készítem el sok szeretettel nyomtatom, hajtogatom, és tűzöm össze.

Ezt a füzetet a felvételire készülő diákoknak írtam. A legfontosabb geometriai fogalmakat tartalmazza nagyon egyszerű magyarázatokkal, mintapéldákkal, szép színes ábrákkal, táblázatokkal.
A felvételi követelmények, illetve az aktuális tankönyvek alapján állítottam össze.

Ebben a füzetben olyan trükköket gyűjtöttem össze, amivel gyorsabban tudsz számolási feladatokat megoldani.
Ezek a trükkök egyszerűek,
gyorsak, könnyen megjegyezhetőek.

Ebben a füzetben összeszedtem neked pár olyan trükköt, amivel pontokat szerezhetsz a felvételin. Ez a leírás most csak a Javítási-értékelési útmutatóra épül.
Egy gondolkodási
módot szeretnék megmutatni neked, amivel pontokat tudsz szerezni akkor, amikor
kicsit elvesztél.

A nyolcadikos matematika felvételihez készítettem egy feladatsort, amiben olyan feladatokat gyűjtöttem össze, amiket a gyerekek gyakran elkövetnek.
Egy részletes útmutatóval
kezdődik, utána következik a feladatsor, amit le tudtok ellenőrizni a részletes
megoldási útmutatóval.

Ebben a füzetben megtanuljuk, hogy milyen számok vannak. Megtanuljuk, hogy mik azok a természetes számok, egész számok és racionális számok, és milyen tulajdonságaik vannak.
A hozzájuk tartozó feladatok olyanok, amelyek a felvételin is előfordulnak.

A keresztbe szorzás egy olyan számolási trükk, amit nagyon sokféle feladatban tudsz alkalmazni. Minden olyan esetben be lehet vetni, ahol egyenes arányosság van. Ilyen például a százlékszámítás is, vagy a kördiagramok.
Ha nem szeretsz képleteket tanulni, akkor jól fog jönni. Csak ezt az egy módszert kell megjegyezni, és bármit ki tudsz számolni.